Gdynia ul. Wielkopolska 305 tel. +48 602 216 960

email:  venadach@venadach.com.plLindab SolarRoof™

Lindab SolarRoof™ to klasyczny dach wysokiej jakości od Lindab, który jest wyposażony w scalony panel fotowoltaiczny o imponującej wydajności. Jest to dach blaszany i nowy typ zintegrowanego panelu fotowoltaicznego stanowiący jeden i ten sam produkt.

Dach wyznaczający nowe standardy

Przedstawiamy nowy, ulepszony Lindab SolarRoof™. Dach, który świetnie wygląda i generuje dużo zielonej energii elektrycznej. Lindab SolarRoof™ łączy nasze szwedzkie pokrycia dachowe z blachy w skandynawskim stylu z dyskretnie wtopionymi w poszycie, wydajnymi panelami fotowoltaicznymi. W rezultacie powstaje nowy standard, który nie wymusza pójścia na kompromis między wydajnością a wyglądem.


Stylowy i wytrzymały designerski dach ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi

Nowy Lindab SolarRoof™ to wysokiej jakości dach od Lindab, wyposażony w zintegrowany panel fotowoltaiczny o imponującej wydajności. Razem stanowią jeden i ten sam produkt.

Nasze wytrzymałe i przyjazne środowisku dachy powstają dzięki szwedzkiej wiedzy inżynieryjnej i skandynawskiemu wzornictwu. Dach Lindab to wysokiej jakości dach o wysokiej odporności na zmienne temperatury, zapewniający długoterminową ochronę domu przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi.

Profil blachy Lindab SolarRoof™ jest dostępny w różnych kolorach.

Kompletny i łatwy w montażu dach

W związku z tym, że ogniwa słoneczne stanowią integralną część profilu dachowego, montaż Lindab SolarRoof™ jest równie prosty, jak w przypadku naszych standardowych pokryć dachowych. Produkt dostępny jest jako wstępnie złożony profil na rąbek stojący (LSP), który, ze względu na szerokość wynoszącą 600 mm, zapewnia najwięcej kilowatów na metr kwadratowy i który może zostać zamontowany przez dekarza. Można również wybrać przyjazny w montażu dachu na klik (Lindab SRP Click).

Lindab SolarRoof™ zawiera:
Nowy typ panelu słonecznego o unikalnych właściwościach

Nowy Lindab SolarRoof™ składa się z naszych najpopularniejszych profili dachowych, które są wyposażone w nowy rodzaj paneli fotowoltaicznych o imponujących właściwościach. Panel ma mniej niż 3 milimetry grubości, łatwo się wygina i dostosowuje do powierzchni. Dostępny jest w dwóch różnych wykończeniach: matowym i błyszczącym. Jego elastyczność sprawia, że nadaje się zarówno do domów, jak i większych budynków.

Panele słoneczne produkowane są w Europie i ważą zaledwie 2,5 kg na m² — w porównaniu do konwencjonalnych paneli, które mogą ważyć 20-30 kg na m².

Panele słoneczne Lindab są mocowane za pomocą materiału podobnego do taśmy, co oznacza, że nie przerywają membrany hydroizolacyjnej ani nie łapią wiatru w taki sam sposób, jak tradycyjne odpowiedniki. Gwarancja na produkt wynosi 10 lat, a gwarancja sprawności po 25 latach wynosi 85%.Najwyższa wydajność

echnologia zastosowana w panelach słonecznych Lindab, ogniwa monokrystaliczne (Mono-Si), zapewnia moc równoważną do ogniw słonecznych znajdujących się w tradycyjnych panelach fotowoltaicznych. Moc wyjściowa samego ogniwa wynosi 200 W na m², a po zainstalowaniu na naszych profilach dachowych moc wyjściowa wynosi 149-173 W na m², w zależności od wybranego profilu dachowego. Przykładowo, standardowy dach domu o wymiarach 6×12 metrów z profilami Lindab SRP może generować moc 8,2 kWp. Nieco szersze profile LSP600 zapewniają generowanie 9,2 kWp, gdzie kWp (kilowatopik) jest standardem używanym do pomiaru szczytowej mocy ogniw słonecznych.

Lindab SolarRoof™ pozwala zoptymalizować liczbę ogniw słonecznych w zależności od dachu. Panele fotowoltaiczne są mocowane jako dwu- i trzymetrowe jednostki zgodnie ze specyfikacją na naszych najpopularniejszych profilach dachowych SRP i LSP.

Moc, jednostka dwumetrowa: Moc, jednostka trzymetrowa:
Panele fotowoltaiczne – zrównoważona inwestycja

Panele fotowoltaiczne oznaczają ogromne możliwości zarówno dla Twojego budynku, jak I dla klimatu. Wykorzystywanie promieni słonecznych i przekształcanie ich w energię jest bardzo przyjazne dla środowiska. Panele słoneczne są przyszłością i można je spotkać niemal na każdym kroku: na dachach, polach i urządzeniach mobilnych.

Inwestycja w panele słoneczne jest korzystna zarówno dla portfela, jak i dla naszej planety. Po jednorazowej opłacie za instalację i zakup paneli można oczekiwać, że pieniądze te się zwrócą. Na czas zwrotu i rentowność paneli słonecznych mają oczywiście wpływ przyszłe ceny energii elektrycznej, podatki i dotacje. Oczywiste jest jednak to, że zabezpieczasz część swojego zużycia energii elektrycznej, a ponadto wartość Twojej nieruchomości wzrasta. W odpowiednim czasie inwestycja się zwróci. Panele słoneczne stają się coraz bardziej powszechne i dla wielu stanowią element wyposażenia domu.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

1. Panele słoneczne składają się z ogniw słonecznych, które pochłaniają światło słoneczne i przekształcają je w prąd stały.

2. Dzięki mechanizmowi śledzenia punktu mocy maksymalnej MPPT (Maximum Power Point Tracking) optymalizator zapewnia, że panele słoneczne cały czas wytwarzają energię na optymalnym poziomie. Każdy optymalizator jest podłączony do dwóch paneli słonecznych.

3. Falownik przekształca prąd stały z paneli słonecznych w prąd zmienny, który może być na przykład wykorzystywany do zasilania różnych urządzeń lub ładowania samochodów elektrycznych.

4. Licznik energii elektrycznej służy do pomiaru energii elektrycznej produkowanej i sprzedawanej do sieci elektrycznej oraz do pomiaru energii elektrycznej kupowanej i zużywanej przez gospodarstwo domowe.

5. Cała energia elektryczna, która nie jest zużywana przez gospodarstwo domowe jest przesyłana do sieci publicznej, a następnie może być wykorzystana w sąsiednich domach, znajdujących się w obrębie tej samej stacji transformatorowej.


picture_as_pdf Ulotka
import_contacts Specyfikacja techniczna