Gdynia ul. Wielkopolska 305 tel. +48 602 216 960

email:  venadach@venadach.com.plSwisspor

Produkty Termoizolacyjne

Właściwe ocieplenie budynku pomaga sporo zaoszczędzić. Nic dziwnego że Polacy coraz częściej decydują się na rozwiązania typu Termoizolacja. Termoizolacja wymaga dość dużych nakładów pieniężnych lecz jest to koszt który zwraca się po kilku latach, dzięki oszczędności na ogrzewaniu.

Firma Swisspor ma za sobą 49 letnie doświadczenie w zakresie izolacji i uszczelniania i stała się numerem jeden w Szwajcarii. W Polsce działą od 1999 roku jako jeden z ogólnopolskich producentów termo- i hydroizolacji.Swisspor FASADA

Płyty styropianowe swisspor FASADA to izolacja termiczna chroniąca wnętrza naszych domów przed nadmiernym przegrzewaniem latem a wyziębianiem zimą. Stosowane są w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym, jak i jednorodzinnym oraz użyteczności publicznej w zespolonych systemach izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETICS).

Płyty styropianowe swisspor FASADA mogą być gładkie, frezowane lub stabilizowane. Dzięki specjalnie zaprojektowanym i przebadanym nacięciom na powierzchni płyt szarych i białych o dużych grubościach, eliminowane są naprężenia zapewniając wyjątkową stabilność wymiarową płyt.

fasada

LAMBDA MEGA WHITE® fasada

Materiał termoizolacyjny nowej generacji, łączący w sobie zalety szarego i białego styropianu. Swisspor LAMBDA MEGA WHITE® jest produkowany w technologii indywidualnego wtrysku do formy (agregatowej). Produkt posiada od frontu płyty dodatkowo zaznaczone miejsca na kołki, a od drugiej strony odpowiednio miejsca do nakładania kleju. Cała powierzchnia płyt od strony klejenia jest karbowana, przez co zwiększa się powierzchnię klejenia i tym samym zwiększa się siła przyczepności płyty z murem.

fasada
Parametry techniczne:
Właściwość: Wymagania:
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie ≥ 150 [kPa]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 80 [kPa]
Klasa reakcji na ogień E

Swisspor DACH/PODŁOGA

Konstrukcja stropów i stropodachów ma do spełnienia dwa główne zadania: przekazywać obciążenia oraz izolować termicznie i akustycznie. Na niższych kondygnacjach, gdzie podłoga położona jest bezpośrednio na gruncie lub nad nieogrzewaną piwnicą płyty swisspor DACH/PODŁOGA, zapewniają izolację cieplną. Na wyższych kondygnacjach podstawową ich funkcją jest tłumienie dźwięków. Płyty EPS są szczególnie skuteczne w tłumieniu dźwięków uderzeniowych.

Parametry techniczne:
Właściwość: Wymagania:
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,038 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie ≥ 100 kPa
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 70 kPa
Klasa reakcji na ogień E

EPS 100 dach podłoga

Uniwersalny materiał termoizolacyjny swisspor EPS 100 dach podłoga produkowany metodą spieniania polistyrenu, technologicznie cięty gładko lub z frezem. Produkt przeznaczony do wykonywania izolacji cieplnych w budownictwie. Dopuszczalne równomiernie rozłożone obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 zał. D.2 - 30 kPa, tj. 3,0 t/m2.

dach/podłoga
Parametry techniczne:
Właściwość: Wymagania:
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,036 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 100 kPa
Klasa reakcji na ogień E