Gdynia ul. Wielkopolska 305 tel. +48 602 216 960

email:  venadach@venadach.com.plKORAMIC DACHÓWKA CERAMICZNA


Firma Wienerberger, w skład której wchodzą fabryki KORAMIC i JUNGMEIER to obecnie największy producent ceramiki budowlanej - zarówno w Polsce jak i na świecie.Powstała w 1819 r w Austrii. Jej silną stroną jest inwestowanie w nowoczesne technologie oraz 190-letnia tradycja produkcji ceramiki.

Dachówki ceramiczne KORAMIC i JUNGMEIER stosowane sa na nowe dachy i remonty dachów istniejących oraz obiektów zabytkowych. Dachówki ceramiczne KORAMIC to wysoka jakość, która zapewnia wieloletnią trwałość dachu i bezpieczeństwo naszego domu.

Baner

local_offer Zobacz cennik
import_contacts Księga Dachów
import_contacts Katalog dachówek ceramicznych

Płaska dachówka ceramiczna Orea 9

Dachówki Orea 9 swoją płaską i gładką powierzchnię zawdzięczają specjalnej technologii produkcji. Proces wytwarzania dachówki – każda sztuka wypalana jest w oddzielnej formie – zapewnia doskonały, płaski kształt, a także najwyższą trwałość produktu. Orea 9 jest dostępna z pełną gamą dodatków ceramicznych, które umożliwiają prawidłowe wykonanie dachu od strony technicznej oraz pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal. Co ważne, dzięki dostępności dachówki połówkowej oraz połówkowych dachówek szczytowych, można układać połać na dwa sposoby: tradycyjnie oraz w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach.

Dachówka płaska Actua 10

Nowoczesna wielkoformatowa płaska dachówka ceramiczna o charakterystycznym delikatnym przełamaniu podkreślającym poziome linie połaci dachu.

Renesansowa Alegra 9

Jedna z największych dachówek ceramicznych Alegra 9, swoją płaską powierzchnię ma zakończoną falą, charakterystyczną dla modeli renesansowych. Jej duży format (szer. 310 mm i dł. 477 mm) i klasyczny kształt sprawiają, że gotowa połać dachowa zyskuje wygląd lekkiej i harmonijnej całości ale ma również wyjątkowo niską masę.

Karpiówka

Używana w Polsce nazwa karpiówka pochodzi od jednego ze sposobów krycia dachu, który układem przypomina rybią łuskę, zwłaszcza karpia. Ten typ dachówki płaskiej przystosowanej do krycia stromych dachów, pojawił się w XI w. w Prowansji.

Początkowo miała ona kształt prawie kwadratowy. Z czasem kształt dachówki uległ wydłużeniu. Wykrój produkowanych i użytkowanych dachówek karpiówek był jednak mocno zróżnicowany: najbardziej pospolity był wykrój segmentowy, występował także wykrój półokrągły , prosty w kształcie tarczy herbowej, sześciokątny rombowy, tzw. gotycki i wieżowy.