Gdynia ul. Wielkopolska 305 tel. +48 602 216 960

email:  venadach@venadach.com.plBOGEN DACHÓWKA CERAMICZNA


Dachówka Ceramiczna Bogener Trzej przemysłowcy z branży tekstylnej utworzyli w 1899 r. "Bayerische Thonwarenfabrik Bogen GmbH" (Bawarską Fabrykę Produktów Ceramicznych). Od tego czasu przesiębiorstwo zdobyło silną pozycję na rynku jako tradycyjne firma. Już wcześnie rozpoczęto inwestowanie w nowe wynalazki, jak np. w 1920 r. w urządzenie uszlachetniajace z silnikiem Diesla. W latach 20-tych zmieniono nazwę firmy na "Bayerische Dachziegelwerke Bogen GmbH" (Bawarska Fabryka Wyrobów Ceramicznych GmbH).

Kiedy firmą zarzadzała druga generacja, w przedsiębiorstwie było już zatrudnionych 135 pracowników, którzy osiągnęli 1,6 mln marek obrotu. W połowie lat 90-tych wykonano wiele innych inwestycj, takich jak nowoczesny piec tunelowy, robot produkcyjny oraz nowe maszyny wydobywcze, co przyczyniło się do polepszenia procesów produkcyjnych blisku stuletniej firmy oraz do nieustannego podnoszenia jakości.

W 2006 r. firma Wienerberger Ziegelindustrie GmbH, numer 2 w branży dachówkowej w Europie, przejmuje Bawarską Fabrykę Wyrobów Ceramicznych Bogen GmbH i czyni tym samym wielki krok w kierunku rozwoju produkcji dachówek ceramicznych.

Baner

OFERTA PRODUKTOWAKarpiówka

Wykonana z gliny oraz Iłu. Doskonale sprawdza się w nowoczesnym budownictwie. Możliwość zamówienia giętej dachówki.


NATURALNA CZERWIEŃ
CZERWONA ANGOBA

KLINKIEROWO-CZERWONA ANGOBA

MIEDZIANO-BRĄZOWA ANGOBA

CZARNO-BRĄZOWA ANGOBA

CZARNA ANGOBA

STAROMIEJSKA ANTYK

FLECKTON ANTYK

KLINKIEROWO-CZERWONA SZLACH

CZARNA ANGOBA SZLACHETNA

NAKRAPIANA ANTYK 2

CZERWONA ANGOBA SZLACHETNA 2

Dane techniczne
Zapotrzebowanie szt/m2) ok. 34 - 38
Długość ok. 38,0 cm
Śr. szerokość ok. 18,0 cm
Grubość ok. 14,0 mm
Waga sztuki ok. 1,85 kg
Sztuk na palecie 576